[wpml_language_selector_widget]
Polish English French German Spanish Finnish Hebrew Swedish Norwegian Italian Czech Slovak Bulgarian Hungarian Portuguese Russian Chinese (Simplified) Japanese Hindi Arabic
[wpml_language_selector_widget]
Polish English French German Spanish Finnish Hebrew Swedish Norwegian Italian Czech Slovak Bulgarian Hungarian Portuguese Russian Chinese (Simplified) Japanese Hindi Arabic
Dział Section 8Przedmioty, Pamiątki - Ich też małe historie... Heirlooms, Things - Their also small stories...

Pamiątka rodzinna – rzeźba młodej panienki, niestety nie zdążyliśmy zapytać dziadków o jej historię

Zgłaszający Eksponat:
Max - Tadeusz Wysocki
podziel się z innymi:

Witam,

Stoi u mnie w kącie pokoju taka rzeźba młodej panienki trochę zakurzona, i gołąb niebieski, i stara fotografia. Czy przydadzą się do galerii pamiątek rodzinnych GA.PA?

Niestety, nie zdążyliśmy zapytać rodziców o ich historię.

Przykro mi panienko.

Wiemy tylko, że pamiątki te zostały w rodzinnym domu po naszej Cioci Eugenii Maternickiej, w domu we Włochach pod Warszawą. Każda z tych rzeczy ma swoją historię, każda może coś powiedzieć o życiu i obyczajach naszej rodziny i naszych przodków. Rzecz tylko w tym, aby uruchomić tę niezwykłą zbiorową pamięć i wyobraźnię.

Zazdroszczę tym, którzy o swoich, przesyłanych do galerii GA.PA, pamiątkach rodzinnych mogą powiedzieć więcej, równocześnie wspomnieć swoich bliskich i zostawić swój o nich okruch pamięci na wieczność.

Jeśli mogę tu przesłać swoją małą refleksję – ja wiem, to też przykład zapędzenia naszego, braku czasu, ale wierzę, że wirtualna galeria GA.PA zatrzymuje czas w biegu, pozwala każdemu potrzebującemu, o każdej porze dnia i nocy, na chwilę wytchnienia, wsparcia i uśmiechu wspomnień. To takie piękne wyobrazić sobie innego człowieka, Ciebie, który właśnie myślisz o tym, czy o innym wspomnieniu.

Max – Tadeusz Wysocki

Komunikator galerii ga.pa - pole zmysłów - na dziś umieść proszę, po zalogowaniu, twoje propozycje inspirujących weblinków na temat każdego ze zmysłów (Kliknij na dany Zmysł)

Korespondencja

Website Project Created by RAW-CODE