Polish English French German Spanish Russian Chinese (Simplified) Japanese Hindi Arabic
Polish English French German Spanish Russian Chinese (Simplified) Japanese Hindi Arabic

Wstęp

Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego

Powyższe motto pochodzi z pierwszej wersji wirtualnej galerii, może nawet galeryjki GA.PA (GAleria PAmiątek Rodzinnych/GAleria PAmięci) z 2002 roku (pierwsza próbna wersja ukazała się publicznie w 2019 roku, powstały w latach następnych inne, wzorowane na GA.PA strony www i jesteśmy z tego dumni), gdzie skierowaliśmy prośbę do innych o dzielenie się swoimi rodzinnymi pamiątkami i wspomnieniami. Ta pierwsza GA.PA była stworzona dzięki inspiracji przyjaciół z różnych części świata, którzy chcieli podzielić się z nami swoją pamięcią i prosili o utworzenie strefy www wolnej od jakichkolwiek organizacji i władzy. Dla uszanowania tych i innych dotychczas przesłanych eksponatów postanowiliśmy w 2022 roku reaktywować tę, w zaczynie wolną wirtualną galerię GA.PA, w nowej wersji. 

 

Liczymy na dalsze rodzinne pamiątki i wspomnienia przesyłane do wirtualnej galerii zbiorowej pamięci i wyobraźni GA.PA – od tych wszystkich dla których pieniądze czy władza są mniej ważne, a niezwykle cenną wartością życia jest szacunek dla bliskich i dzielenie się pamięcią z innymi.

Te okruchy rodzinnej przeszłości są częścią naszego narodowego dziedzictwa kulturowego i warto chronić je przed zapomnieniem.

 

_______________________________________________________________________________________________

Nasze plany na rok 2022 i lata następne – nowe wersje wirtualnych galerii dzielenia się pamięcią z innymi: Galeria Narodowa GA.PO – Galeria Podróży – oto link do pierwszej listy eksponatów i ich zawartości z technologicznie przestarzałej już wersji galerii GA.PO z 2002 roku (przepraszamy za jakość strony): https://old.narodowa.pl/ga_po/lista.htm. Obok nowej wersji GA.PO planujemy w przyszłości wskrzeszenie również innych wirtualnych galerii takich jak Narodowa GA.MI, Narodowa GA.ART, itp.

Uwagi o nawigacji w galerii GA.PA: Aby zobaczyć dany eksponat kolejno dotykaj / klikaj raz na daną fotografię czy jej opis. Aby w danym eksponacie powiększyć daną fotografię czy skan i tak dalej – dotknij / kliknij dwa razy. Uwaga o wolności w galerii GA.PA – tu nie ma żadnej oceny innych przy umieszczaniu eksponatu w galerii – tu zgłaszający eksponat jest jego twórcą i może w zawartość swojego eksponatu ingerować w każdym czasie i miejscu.

Uwagi o Polu Zmysłów – Komunikatorach w galerii GA.PA: Pole to jest propozycją, zaczynem, ideą przyszłych funkcji w galerii GA.PA w ramach naszej Zbiorowej Wyobraźni, w ramach wspólnego kreatywnego rozwoju, również w oczekiwaniu na inne propozycje otrzymywane od odwiedzających galerię. Jeśli teraz osoba zgłaszającą swoją pamiątkę do galerii GA.PA tego Pola przy swoim Eksponacie sobie nie życzy – jest w galerii możliwość jego wyłączenia w momencie zgłaszania swojego eksponatu.

________________________________ 

Sympatycy Wirtualnej Galerii Narodowa GA.PA:

Główny Sympatyk 2002-2022: Marek Bogatek, Sydney, Australia

Główny  Donator Eksponatów 2002+: Tadeusz Sokołowski, Warszawa

————————————————-

chcesz wiedzieć więcej początkach GALErII NARODOWA GA.PA?

Website Project Created by RAW-CODE