[wpml_language_selector_widget]
Polish English
[wpml_language_selector_widget]
Polish English
Dział Section 2Książki, Czasopisma, Mapy, Dokumenty, Powidoki... Books, Magazines, Maps, Documents, Afterimages...

Książki od Szymona, w tym przepowiednia “Władcy Świata” z 1890 roku na XX wiek!

Zgłaszający Eksponat:
Szymon Salach, Warszawa
podziel się z innymi:

1. PRZEZ KRAJ LUDZI, ZWIERZĄT I BOGÓW (Konno przez Azję Centralną) Prof. Dr. Antoni Ferdynand Ossendowski wyd. Nakład Gebethnera i Wolffa, 1923
(zobaczyłem w Galerii GA.PA (eksponat 2-2) książkę z końca XVIII wieku PIESZO DO CHIN A. Rengantena – niech moja książka będzie uzupełnieniem niesamowitych przygód ludzi w XIX i XX wieku – dodatkowo to opis ucieczki Polaka do kraju ale w zupełnie odwrotnym kierunku, w kierunku Azji – bo tylko taki był możliwy!). Marzy się kiedyś możliwość zamieszczenia treści tych książek w Galerii GA.PA, ale to pewnie załeży od postępu techniki skanowania i pieniędzy. W każdym razie zawsze jestem gotowy swoje książki udostępnić dla wszystkich).

2. CYRANO de BERGERAC Komedya bohaterska w 5 aktach przez Edmunda Rostanda przekład Maryia Konopnicka i Włodzimierz Zagórski II, Warszawa Nakładem Redakcyi “Gazety Polskiej”, rok 1898

3. FIZYOLOGIJA ZMYSŁÓW wyłożona przez Dra J. Majera Professora Fizyologii w Krakowie, Kraków, Nakładem D.E. FRIEDELEINA, ROK 1857

4. KLEINE ERDKUNDE ein Leitfanden … , von Dr. J. J. EGLI, St. Gallen, 1896
(na stronie 51 jest rysunek takiego pięknego mostu w Alpach Szwajcarskich – mam takie marzenie – czy ktoś może mi pomóc odpowiedzi na pytanie – czy ten most jeszcze istnieje?
5. AUSTRALIEN UND OCEANIEN Eine Allgemeine Landeskunde von Professor Dr. Wilhelm Gievers, Leipzig und Wien, Bibliographishes Institut, 1895 – stron 521 – z pięknymi, kolorowymi ilustracjami i mapami.
6. AMERIKA Eine Allgemeine Landeskunde Prof. Dr. Wilhelm Gievers, Leipzig und Wien, Bibliographisches Institut, 1894 – stron 687 – z pięknymi, kolorowymi ilustracjami i mapami.

7. DER MENSCH VOR 100000 JAHREN von Dr. O. Bauser mit 96 Abbildungen und 3 karten, Lepzig: S.A. Brockhaus 1917

8. NA POLSKIEJ FALI Jerzy Bandrowski Poznań 1927
9. PRZYJACIEL MŁODZIEŻY – rocznik 1934 – oprawiony

10. PŁOMYCZEK tygodnik dla młodszych dzieci – rocznik 1934 – oprawiony


PRZEZ KRAJ LUDZI, ZWIERZĄT I BOGÓW (Konno Przez Azję Centralną) – Prof. Dr. Antoni Ferdynand Ossendowski, Gebethner i Wolf, Warszawa, 1923.

Niesamowita opowieść okrutnej tułaczki Polaka i jego ucieczki do Polski przez całą Azję w 1920 roku. Cudowne opowieści o ludziach Azji, ich życiu i ich wiarach – buddyzm, lamaizm, w tym historia spotkań z generałem Baronem R.F. Ungern von-Sternberg, “krwawym baronem”, “szalonym generałem”, buddystą i chanem mongolskim.
Znalazłem na końcu książki (str. 346/347) coś niezwykłego – przepowiednię “Władcy Świata” z 1890 roku na XX wiek – poczytajcie – zeskanowałem te dwie strony – jest tam o dwu wojnach światowych i przepowiednia, że pojawią się trzy wielkie państwa, które będą istniały 71 lat – oni wiedzieli, ile lat w XX wieku będzie trwał Związek Radziecki!!! (tylko jak traktować przepowiednię o dwu innych państwach?).

Bardzo pozdrawiam wszystkich kochających Galerię Narodowa GA.PA
Szymon Salach, Warszawa

Komunikator galerii GA.PA - pole zmysłów - propozycja do wspólnego przemyślenia

  • Widok
  • Smak
  • Ciepło
  • Dźwięk
  • Dotyk
  • Balans
  • Zapach
  • Ból
  • TARDIS

Korespondencja

Website Project Created by RAW-CODE